خبر خبر

عليرضا سعيدي: اطلاعات مربوط به اراضي و املاک شرکت، هرچه سريعتر بايد مکانيزه شود
عليرضا سعيدي سرپرست معاونت دفتر حقوقي شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران امروز 9 دي ماه 1398 در محل دفتر معاونت حقوقي بيان داشت: يکي از مشکلات موجود در حوزه اراضي و املاک شرکت، عدم مکانيزه کردن اين اطلاعات مي­باشد.

علیرضا سعیدی سرپرست معاونت دفتر حقوقی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران امروز 9 دی ماه 1398 در محل دفتر معاونت حقوقی بیان داشت: یکی از مشکلات موجود در حوزه اراضی و املاک شرکت، عدم مکانیزه کردن این اطلاعات می­باشد. به نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، سرپرست معاونت دفتر حقوقی افزود: فرودگاههای کشور با برخورداری از اراضی به مساحت های بالای چند صد هکتار، یکی از بزرگترین تاسیسات واقع در هر شهر و دارای اطلاعات وسیعی از اراضی و املاک می باشند که مکانیزه شدن این اطلاعات تاثیر بسزایی در تسلط بر وضع موجود و حفظ حقوق شرکت خواهد داشت. سعیدی، در ادامه بیان داشت: با مکانیزه کردن اطلاعات اموال غیرمنقول فرودگاههای کشور از طریق سامانه اراضی و املاک، اطلاعات کلیه اموال غیرمنقول به صورت الکترونیکی در سامانه ثبت می شود و استفاده از اسناد و مدارک فیزیکی به حداقل می رسد. وی تصریح کرد: در این سیستم امکان نظارت واحدهای ستادی با تعریف سطوح دسترسی بر خرید و تملک اراضی و سایر امور مربوطه در این حوزه نیز وجود دارد که همین امر از بلاتکلیف ماندن وضعیت مستندسازی جلوگیری می‌کند.

 گفتنی است تا پیش از این، اطلاعات مربوط به اراضی و املاک فرودگاههای کشور در پرونده های فیزیکی نگهداری می شد و صرفاً در چند مورد استثنایی، در سامانه به خصوصی ثبت گردیده است که در نظر است سامانه جدید با بکارگیری ابزار جدید و گستردگی بیشتر، به صورت هوشمند طراحی و مورد استفاده کلیه فرودگاهها قرار گیرد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد