خبر خبر

براي اولين بار در تاريخ شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران، پرونده‌هاي قضائي مکانيزه مي شود
حجت رستمي مدير کل دفتر حقوقي شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران امروز 9 دي ماه 1398 در محل دفتر خود اظهار داشت: دفتر حقوقي با همکاري اداره کل مخابرات و فناوري اطلاعات در حال طراحي سامانه مديريت پرونده هاي قضايي فرودگاههاي کشور در اتوماسيون bpms شرکت است و از اين پس، مدارک دعوي و فرآيند دادرسي از زمان ثبت پرونده تا مختومه شدن آن، به صورت الکترونيکي انجام مي‌شود.

حجت رستمی مدیر کل دفتر حقوقی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران امروز 9 دی ماه 1398 در محل دفتر خود اظهار داشت: دفتر حقوقی با همکاری اداره کل مخابرات و فناوری اطلاعات در حال طراحی سامانه مدیریت پرونده های قضایی فرودگاههای کشور در اتوماسیون bpms شرکت است و از این پس، مدارک دعوی و فرآیند دادرسی از زمان ثبت پرونده تا مختومه شدن آن، به صورت الکترونیکی انجام می‌شود. وی افزود: با مکانیزه کردن پرونده‌ها از طریق سامانه مدیریت پرونده‌های قضایی فرودگاههای کشور، پرونده‌ دعاوی فرودگاههای کشور الکترونیکی می شود و استفاده از قلم و کاغذ به حداقل می رسد. حجت رستمی گفت: در این سیستم امکان نظارت دفتر حقوقی بر پرونده‌های مطروحه وجود دارد که همین امر از بلاتکلیف ماندن پرونده در محاکم و فرودگاهها جلوگیری و در نتیجه سرعت رسیدگی به پرونده‌ها را بیشتر می‌کند. وی در ادامه تصریح کرد: در این فرایند، کارشناسان و مسئولان حقوقی فرودگاههای کشور با شناسه‌ای که به آنان داده می‌شود کلیه اقدامات خود را از بدو تشکیل پرونده در سامانه مدیریت پرونده های قضایی فرودگاههای کشور، ثبت و مدارک پرونده دعوی را به صورت اینترنتی بایگانی می کنند. به گفته مدیر کل دفتر حقوقی، دسترسی راحت‌تر به پیشینه پرونده‌ها و دسترسی به روز و جامع به اطلاعات و آمار برای استفاده در برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌های کلان شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، از دیگر مزایای استفاده از سیستم مدیریت پروند های قضایی است.

گفتنی است تا پیش از این رسیدگی به پرونده های قضایی فرودگاه کشور و بایگانی آن ها در فرودگاههای کشور به صورت فیزیکی انجام می شد.

-------------------------------------
نظرات